Smršťovačky a rovnátka

 

Smršťovačky - maskovací vlasová rovnátka

 

 Vlasové rovnátko se skládalo z kousku smršťovací trubičky nasazené na raménko háčku, které efektivně pomáhalo k tomu, že se háček otáčel a lépe zapichoval do spodního pysku rybí tlamky při vyfukování nástrahy. V podstatě to zaručovalo stejný efekt jako háčky se zahnutým očkem. Staly se úspěšnou metodou a způsobily rybám víc problémů než obvyklé montáže.
Smršťovačky nejsou používány pravděpodobně z následujících důvodů.
1.Potřebujete takový zdroj tepla pro smrštění, který neporuší váš návazcový materiál.
2. Je lepší vyrábět je doma za využití páry z hrnce.
3. Krátkodobě rybařící kapraři si sebou neberou hrnce a plynové vařiče. Obvykle používají termosky nebo studené nápoje.
4. Zahřívání musí být rovnoměrné, aby jste docílili požadovaného tvaru. Zkoušky s používáním zapalovače nedopadnou dobře. Přepálíte si návazcový materiál nebo si popálíte ruce! Tak co s tím? Jak se tedy vyhnout nutnosti použití smršťovací hadičky a přitom neubrat nic na efektivitě návazce?
Maskovací rovnátko
( The Mouthsnagger grub)

Uploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack HotspotUploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack HotspotUploaded with Avramovic Web Solutions ImageShack Hotspot
Tyto vytvarované flexibilní pomůcky napodobují červy nebo patentky, které jsou součástí kaprova jídelníčku. Hodí se na jakýkoliv háček ve velikosti 1-12, který okamžitě promění v „zasekávací mašinu“ bez ohledu na to, zda používáte pletenou šňůrku nebo tuhý návazcový materiál. Když se váš háček ztupí nebo jinak poškodí, můžete maskovací rovnátko sundat a použít ho znovu na jiném návazci. A co je nejzajímavější – opravdu to chytá ryby!
Tento systém je velice jednoduchý a může být používán kdekoliv. V řece nebo v jezeře.
Pro ty z vás, kteří si nevážete vlastní návazce ale kupujete je už hotové jsou tu Mouthsnagger Hair Rigs (hotové návazce s maskovacími červíky), které jsou připravené k okamžitému použití.V prodejnách jsou v nabídce s háčky Longshank Nailer a Centurion ve velikostech 4-10 se všemi 4mi variantami maskovacích rovnátek. Prostě vyzkoušejte maskovací rovnátka na jednom z vašich prutů. Budete nadšeni z výsledku. Samozřejmě, ryby musí být ve vašem okolí a krmit se, jinak je test neprůkazný.